کنترل بردهای الکترونیکی

سلام و عرض ادب خدمت شما استاد بزرگوار و سایر همکاران محترم . بنده در مورد کنترل بردها و ارتباطشون با i/o بردها سوالی داشتم و علت اینکه همدیگه رو پیدا نمیکنن چی هست؟ کابل های ارتباطی سالم و از نرم افزاری هم به جایی نرسیدم ولی بردها همدیگه رو پیدا نمیکنن و همیشه فالت i/o روی دیسپلی داریم عکس کنترل برد رو گذاشتم مشکل سخت افزاری هم فکر نمیکنم داشته باشن ولی در کل انگار با هم سینک نمیشن
۲۰۲۲۰۲۲۲_۱۰۲۸۱۵
۲۰۲۲۰۲۲۲_۱۰۲۹۱۲

سلام دوست عزیز، یکم بیشتر در مورد این دستگاه برامون توضیح میدید؟ کارش چیه؟ چه قسمت هایی داره؟ اون کابل های ارتباطی رو توی عکس مشخص کنید. آیا این دستگاه کار میکرده قبلا و الان از کار افتاده؟ یا کلا از اول نتونستید راه اندازیش کنید؟

سلام و درود بر شما مهندس بزرگوار
این بردها که با 24v/dcکار میکنن مربوط به دستگاه اندازه گیری یک نوع گاز هستش که با روش نور UV و مقدار جذب توسط گاز و آشکار سازی اون توسط اسپکترومتر کار میکنه.
قبل هم کار میکرده
و این الارم رو نداشته و الارم های دیگه بوده که قابل برطرف کردن بوده .فشار و دما هم توسط وایر اول وارد بریر کارت میشه بعد وارد برد میشه و تمام اطلاعات ورودی وارد I/O برد میشه و توسط چند رشته سیم وارد کنترل برد میشه و پس از تحلیل اطلاعات روی دیسپلی نشون داده میشه. و هر الارمی داشته باشه قابل رویته . حال گاهی دستگاه رو خاموش میکنیم و بعد مدتی روشن میکنیم به صورت اتفاقی الارم مربوط به I/O برد از بین میره و اکثرمواقع هم نمیره. یک IP داره که با pc به اون وصل میشم ولی اینجوری قابل برطرف شدن نیست.انگار چیزی این وسط باید ارتباط برقرار کنه یا سینک بشن و حتی بردهای نو دیگر هم که امتحان میکنیم اون ها هم الارم می آورند.و چندتا هم هستن که بعد از اینکه جابه جا شدن اینجور شدن.

سلام دوست عزیز، امیدوارم بتونم کمکی به شما بکنم ولی بدون بررسی برد و با توجه به پیچیدگی برد و کاربری خاص اون، عیب یابی اون از راه دور کار سختی هست.
ببینید شما کلا اول باید بتونید مشکل برد رو ایزوله کنید و الگوی اون رو پیدا کنید. اگر مشکل فقط در قسمت IO هست و با توجه به چند برد بعد از جابجایی به مشکل خوردن، ممکنه که مشکل از سردی لحیم باشه. اگر هیتر دارید، میتونید خیلی با دقت روی قلع قسمت های سوکت های مربوط به IO بگیرید و حتی کمی قلع هم اضافه کنید.
اگر این مشکل در بردهای نو هم داره اتفاق میفته به نظرم یا مشکل نرم افزاری و راه اندازی دارید و یا برد ها از اول مشکل داشتن.
به نظرم قطعاتی که به نحوی با پایه های IO ارتباط دارن و همینطور مسیر پایه های IO تا میکروی اصلی رو دنبال کنید و تست کنید.

1 پسندیده

سلام جناب معین در واقع این بردها همین طور که میفرمایید خاص هستند بله چشم فرمایش شما انجام میشه