نحوه کار با مولتی متر دیجیتال معمولی

@Mehrad#4837 من دارم یک جورایی تعمیر لامپ و شارژر موبایل انجام میدم و در حال کار لامپ و شارژری استفاده میکنم کم و زیادی جریان رو دارم که گاهی مواقع برق رو در خروجی دریافت نمیکنم فکر کردم که شاید مربوط به فرکانس های تحویلی ترانزیستور تقویتی دستگاه باشه.
در کل میخواستم بدونم که با این مدل مولتی متر که عکسش در بالا هست علامت ناشناسی که ذکر کردم (موج مربعی)در کل چی هست.

@Mehrad#4805 من چون نمی دونستم استفاده هم نکردم و یادم میاد فروشنده فکر کنم یچیزایی در موردش گفت ولی درست متوجه نشدم و روی بسته دستگاه که خواندم و باز هم در اینترنت گشتم ولی نوشته بود موج خروجی . پس اگر همین باشه ورودی فرکانس باشه احتمالا شما باهاش کار کردید و میتوانید برای کار در پروژه ها من را راهنمایی کنید ممنون میشوم مشکلم رو حل کنید.

سلام دوست عزیز، اون قسمتی که علامت زدید به نظر میاد که فرکانس یک موج ورودی رو اندازه میگیره. بعید می دونم که به معنی خروجی موج مربعی باشه مگر اینکه شما بگید استفاده کردید و خروجی موج مربعی میداده. با توجه به اینکه جای دیگه ای از مولتی متر علامت Hz رو نمیبینم (معمولا این علامت نشان دهنده فرکانس متر هست)، احتمالا از این علامت استفاده کرده برای نشان دادن مود اندازه گیری فرکانس.

اندازه گیری فرکانس به این صورت هست که شما مثبت و منفی مولتی متر رو به مثبت و منفی سیگنالی که متناوب هست میزنید و فرکانسش براتون نمایش داده میشه. در مدل هایی که میشه فرکانس متر رو به برق شهر وصل کرد، اگر مثبت و منفی رو داخل پریز برق بکنید، عدد ۵۰ هرتز رو میبینید که همون فرکانس برق شهر هست. چه مشکلی دارید که باید حل بشه؟

سلام مهندس معین وقت شما بخیر.
یک سوال در مورد موج خروجی مربعی.
من یک مولتی متر دارم که موج خروجی مربعی روی اون داره ،چی هست و کجا کاربرد داره. من در اینترنت سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. یک توضیح مختصر در موردش میشه بدید .متشکرم.
مدل و مارک: Digital moltimeter dt830d هست این عکس 2021-05-17/1621250992-448535-edited-20210517-153504.jpeg
این قسمتی که با فلش قرمز علامت زدم هست.