تداخل جریان های ac و dc

سلام دوست عزیز، جریان های ac و dc که در شکل ها مشاهده کردید، در حلقه های متفاوتی جریان دارند و تداخلی بین اونها ایجاد نمیشه. هر سیگنال الکتریکی رو میشه جمع دو تا سیگنال ac و dc در نظر گرفت و این مشکلی ایجاد نمیکنه.
در اون سوال مربوط به bjt هم، سیگنال های ac و dc با هم تداخلی ندارن. فرض کنید که بیس یک ترانزیستور رو با یک موج مربعی قطع و وصل کنیم (یعنی مثلا ۱ ثانیه وصل و ۱ ثانیه قطع به صورت متوالی) در این صورت خروجی شما هم با اینکه یک منبع dc بهش وصل هست، وقتی بیس سیگنال داره وصل هست و وقتی بیس سیگنال نداره قطع هست. پس خروجی شما هم ۱ ثانیه وصله و ۱ ثانیه قطع هست. پس با اینکه خروجی شما به منبع ثابت وصل شده بود، خروجیش متغیر شد. همین مثال رو در مورد سیگنال سینوسی هم میتونید به کار ببرید. یعنی با اینکه خروجی به منبع ثابت وصله، ولی چون ورودی به صورت سینوسی قطع و وصل میشه، پس خروجی هم به صورت سینوسی قطع و وصل میشه.

سلام استاد عزیز
با توجه به عکس و جهت فلش هایی که کشیدم در اون مسیر هر دو جریان ac و dc جریان داره .سوالم تداخل این جریانهاست .آیا مشکلی ایجاد نمیکنه.میشه لطفا اینو بیشتر واسم بازش کنید که یک مسیر یک جریان ثابتdc و جریان متلاطم ac داریم .به چه صورت؟ آیا تداخلی نیست ؟

یا سئوال هم که قبلا در مورد تزانزیستورهایBjt هم در مورد تداخل جریان ac و dc پرسیده بودم اما کامل متوجه نشدم توضیحتونو.میشه کامل این مسئله رو بازش کنید.ممنونم