ارتباط سریال در avr

سلام، متاسفانه تنها راه استفاده از مبدل هست. البته اگر شما یکی از برد های arduino رو داشته باشید، می تونید از مبدل های اون استفاده کنید. به این صورت که rx و tx میکروی خودتون رو به arduino وصل کنید و روی برد arduino کدی بزندی که هرچیزی که از rx گرفت رو بده به tx و برعکس. اینطروی چیزی که avr می خواد بفرسته رو arduino اول میگیره و بعد طبق کدی که روش هست میده به tx و ترمینال کامپیوتر شما اون رو نمایش میده.

ممنون از حوصله و پاسختون

همچین پروسه ای رو ما مشابهش رو در اموزش داشتیم؟مثلا به طور مخصتر برای خوندن RX باید (digitalRead)کنیم و برای ارسال روی پایه ی TXچی؟

تا جایی که یادم هست مشابه اینکار رو کردیم. اون قسمتی که در arduino کاری کردیم که هرچیزی که توی ترمینال تایپ می کنید رو روی ترمینال نشون میده. شما باید از Serial.read و Serial.write استفاده کنید. مشابه همه مثال ها داخل لوپ اصلی چک کنید Serial.available و بعد هرچیزی که read کرد رو write کنید. اینطوری هرچیزی که برای RX میکرو بیاد رو میفرسته روی TX و روی ترمینال نشون میده. اینطوری نقش یک مبدل سریال رو بازی می کنه. می تونید avr رو وصل کنید بهش و استفاده کنید. فقط دقت کنید که وقتی که rx میکرو رو به جایی وصل کردید، ممکن هست که arduino درست پروگرم نشه (توی قسمت ساخت rfid reader این نکته رو کامل گفتیم). و اینکه وقتی rx رو وصل می کنید به جای دیگه، از ترمینال نباید چیزی روی rx ارسال کنید. چون باعث اتصال میشه.
با این روش یک ارتباط یک طرفه درست می کنید. یعنی avr سریال رو میده به arduino و بعد arduino سریال رو میده به کامپیوتر و روی ترمینال نشون میده. ولی نمی تونید برعکس اینکار رو انجام بدید. یعنی از کامپیوتر نمیتونید چیزی برای avr ارسال کنید.
پیشنهاد می کنم که یک مبدل سریال تهیه کنید و این همه دردسر رو تحمل نکنید.

سلام خدمت دوستان و مهندس
میخاستم بدونم برای استفاده از ارتباط سریال در avr غیر از استفاده از کابل usb به serial راهی دیگه نداره؟
در حال حاظر کابل رو ندارم.حتی خواستم به rxاردوینو وصل کنم انگار جواب نمیده