مقدار Instrument Range چگونه تعیین می شود؟

با سلام
آقای مهندس فرض کنید Min Flow=264 و Normal Flow=364 و Max Flow=400 باشد. در دیتاشیت Magnetic Flow Transmitter ما مقدار Measuring Range را 500~5 در نظر گرفته و مقدار Calibration Span را 400~0 در نظر گرفته ایم.
1) با توجه به مقادیر Measuring Range و Calibration Range، اگر Flow واقعی در سیال به 450 برسد آیا Flow Transmitter آن را نشان می دهد؟
2) آیا Measuring Range همان Instrument Range است؟
3) همانطور که شما فرمودید مقدار Measuring Range را به گونه ای انتخاب می کنیم که 80% مقدار Max آن (500m3/h) برابر باشد با Max Flow که در اینجا 400m3/h است. البته وندور مقدار دقیق آن را مشخص می کند. آقای مهندس مقدار Calibration Span چگونه تعیین می شود؟

با تشکر از زحمات جنابعالی

مقدار inst range توسط خود سازنده انتخاب میشه و شما نقشی در تعیین ان نخواهید داشت فقط باید این مورد رو چک کنین که میزان فلو نرمال و ماکزیمم شما در درصدهای اشاره شده قرار بگیره میزان calib. range میشه از صفر تا مقدار ماکزیمم فلو شما

اگر برای PT فشار نرمال 10 و فشار ماکزیمم(design) 100 باشه calibration range رو چجوری انتخاب کنیم تا فشار نرمال بین ۵۰تا۸۰ درصد full span باشه و فشار ماکزیمم هم پوشش داده بشه اصلا امکان پذیره؟

در بسته توضیح داده شده است. خواهشمندم بسته را با دقت مشاهده کنین. این مثال رو در بسته هم زدم. برای ترنسمیتر حتما باید فشار دیزاین هم در رنج اندازه گیری دستگاه واقع شود هر چند که فشار نرمال در بازه مطلوب واقع نشود. پس در این مورد حتما فشار دیزاین (100) باید کاور گردد.

1 پسندیده