مقاومت دیود در بایاس مستقیم

سلام مهندس وقت بخیر .
اگر دیود در بایاس مستقیم مانند یک کلید بسته می باشد ، چرا با تست اهمی مولتی متر در بایاس مستقیم مقدار اهی زیادی ( در رنج مگا اهم ) نشان میدهد ؟ مگر نه اینکه کلید بسته در حکم اتصال کوتاه است و باید مقاوت بسیار کمی نشان دهد ؟

سلام دوست عزیز، وقتی که مدار بسته هست و جریان در اون جاری شده، شما فقط مجاز هستید که تست ولتاژ و جریان بگیرید و نباید از تست های مقاومت و دیود استفاده کنید. هم عددی که به شما نشون میده اشتباه هست و هم با توجه به اینکه در این دو مود، مولتی متر، ولتاژ تزریق میکنه به مدار، میتونه هم به مدار و هم به مولتی متر شما آسیب بزنه. بنابراین عددی که شما در این حالت مشاهده کردید اشتباه هست.

1 پسندیده

سلام مهندس . ممنون از جنابعالی . منظوره بنده تست اهمی خارج از مدار بود که از یک سمت مدار باز و از سمت دیگر مقاومت بالا در حد مگا اهم نشان میدهد .

سلام دوست عزیز، ممکن هست که مولتی متر شما در حالت تست مقاومت، ولتاژ خیلی کمی تولید کنه. برای تست دیود بهتر هست که از تست دیود استفاده کنید. حدس میزنم که علت اینکه مقاومت خیلی بالا نشون میده این هست که مولتی متر ولتاژ کمی دو سر قطعه ایجاد میکنه و کمی جریان از قطعه نشت میکنه. چیزی که مولتی متر میبینه این هست که ولتاژ خاصی اعمال کرده و جریان خیلی کمی عبور کرده، پس از قانون اهم، میاد و مقاومت رو در رنج مگا به شما نشون میده که خب در واقع اشتباه هست.

1 پسندیده