لود کردن یک وبسایت

سلام استاد وقت بخیر
ببخشید تو آموزش شما کدhtmlرو مستقیم داخل کد وارد میکردین
میخواستم بدونم اگر سایت حرفه ای تر بشه
کدhtmlرو جدا مینویسن کدcssرو جدا مینویسنوکدjavascriptرو هم همینطور وبعد این فایل ها رو داخل یک پوشه میریزن و به پیوست میدن
میخواستم بدونم اگر اینجوری موردی پیش اومد
چجوری اون کد رو تکمیل کنیم؟
ایا بازهم فقط باید کد htmlسایت رو همون داخل کدمون بنویسیم؟

سلام دوست عزیز، سوال بسیار خوبی هست. وقتی که شما کد های css و javascript در فایلهای مجزا دارید، باید در فایل html اصلی اونها رو اضافه کنید.
مثلا برای css از دستوری شبیه زیر استفاده میشه:

<link rel="stylesheet" href="styles.css">

و برای javascript هم از تگ های script به همراه src استفاده میشه.
وقتی که browser این فایل html رو دریافت میکنه، متوجه میشه که دو تا فایل دیگه هم باید دریافت کنه و بنابراین دو تا درخواست دیگه برای میکرو میفرسته که در واقع فایل های بعدی رو get کنه.
حالا برای اینکه میکرو بتونه به اونها هم پاسخ بده، باید میکرو درخواست های جدید رو هم گوش بده و با توجه به آدرس فایلی که browser درخواست داده، فایل های css و javascript رو هم ارسال کنه.
همین اتفاق برای عکس ها و سایر محتوای خارجی صفحه میفته.

اگر شما بخواید خودتون همه این حالت ها رو بنویسید، برنامه سخت و پیچیده ای میشه و خیلی سخت میشه اون رو ادامه داد. بنابراین باید از کتابخانه های web server استفاده کنید.
اون کتابخانه ها به شما کمک میکنن که به راحتی فایل های مختلف رو serve کنید و حتی به شما اجازه میدن که یک وب سرور کامل داشته باشید.

پیشنهاد من به شما برای شروع این هست که اگر کاربرد خیلی پیچیده ای ندارید، همه قسمت ها رو داخل یک فایل قرار بدید. برای css میتونید از تگ style استفاده کنید و برای javascript از تگ script

یک راه میانبر هم این هست که اگر سیستمی که browser روش هست دسترسی به اینترنت داره، شما فایل ها رو روی یک دامنه دیگه بذارید و از داخل میکرو به اونها اشاره کنید.