تفاوت عملکرد ولو ایمنی با ولو رگولاتور فشار

سلام
تفاوت عملکرد ولوهای ایمنی با ولوهای رگولاتور فشار از هر دو نوع Redusing و Relif در چیست؟ می شود در یک مکان خاص تنها از یک نوع ولو ذکر شده استفاده کرد. چون عملکرد شان بر اساس فشار و کنترل فشار است.

ولوهای ایمنی پالسی (PSD) در وسل عملکردشون چگونه است

مثلا فشار عملکرد ولوهای PSD، در وسل به این ترتیپ هست opening/closing pressure of safety valves, MPa: 18,6/17,7

اگر این ولو PSD به نقطه فشار عملکردشان 18.6MPa برسد به مدت 1 ثانیه در فشار بالا به مقدار نهایی خود باز میشود و میزان فلو از اینPSD، ت bleed یا تخلیه می شود و نیز اگر فشار وسل به 17.7MPa افت پیدا کند به مدت 5 ثانیه بسته می شود و هیچ تخلیه فلو نخواهیم داشت.
می شود اینجا بگوییم این ولو PSD عملکرد ضربه ای دارد؟ این فلو آب تحت فشار است و گاها مخلوطی از آب و بخار است با فشار طراحی در وسل 16.0MPa
در این تصویر میزان فلو ریت این ولو را نشان میدهد2020-12-21/1608533517-695812-2.jpeg

ولو BRU-A تخلیه بخار ب اتمسفر در مولد بخار که عملکردشان در یک فشار مشخص مثل PSD می باشد در هنگام رسید به فشار نقطه عملکرد، باز می شود و در فشار بالا ب مقدار نهایی خود باز میشود و تخلیه نیز انجام می شود ولی در هنکام افت فشار برگشت دیسک روی Seat نمینشینه و مقدار flow rate کمی تخلیه می شود این ولو BRU-A را می توان همانند ولو PSV خطی دانست؟
این تصویر مقدار flow rate این ولو را نشان می دهد2020-12-21/1608534898-439572-capture.jpeg
ممنون از راهنمایی شما آقای لطفی عزیز و گروه نماتک
اگر مرجع یا کتاب در رابطه با این نوع ولوها وجود دارد لطفا بهم معرفی نمایید

در خصوص این ولوها یی که پرسیدن بنده اطلاعی ندارم شاید عملکردشون به صورت ایمنی باشه یعنی psv
ولی در خصوص relief که گفتین این ولوها کنترل فشار رو انجام میدن مثلا همواره فشار لاین رو روی ۸ بار نگه میدارن دلیل اینکه بهشون relief میگن هم در فیلم گفته شده ( قسمت رگولاتورها) ولی ولو psv یا ایمنی قرار نیست فشار رو کنترل کنه یا تنظیم کنه بلکه روی یه نقطه عمل می کنه و فشار رو کاملا میندازه