انتخاب پلن سیل در پمپ VS1

با سلام و احترام
برای یک پمپ VS1 با سرویس آب دریا، پلان های 32 و 62+13 به نظر قابل قبول هستند. آیا پلان 62+13 مزیتی نسبت به 32 دارد؟ با توجه به اینکه سیال تازه را می توان در پلان 32 استفاده کرد (که خود به خود مانع ورود ذرات جامد و آب شور به محفظه سیل می شود)، آیا استفاده از این پلان کفایت نمی کند (با عنایت به اینکه اضافه کردن پلان 62 به 13، تنها برای تمیزکاری فیس سیل از ذرات جامد موجود در آب دریا می باشد)؟

با سلام درود آرمین عزیز. همونطور که میدونی در پمپ های VS1فشار پشت محفظه سیل برابر با فشار خروجی پمپ هست. بنابراین اگر شما بتونید دو بار بالاتر از اون فشار رو فراهم کنید قطعا پلان ۳۲ بر پلان های دیگه برتری قابل توجه داره. خب حالا یک سئوال مطرح میشه که اگرقرار باشه از پلان ۳۲ در پمپ عمودی استفاده کنید و این فشار هم قابل تامین باشه(باز عنایت کنید در این موردپمپ INTAKE آب دریا عرض میکنم) و با توجه به اینکه قطرشفت این پمپ ها معمولا بالاست اصلا چرا باید از مکانیکال سیل استفاده کرد.
به عبارت دیگه اگر بخواین از پلان ۳۲ استفاده کنید دیگه در این مورد خاص استفاده از سیل کمی اولویت خودش رو از دست میده و میشه به جاش حتی از پکینگ استفاده کرد!