اطلاعات مورد نیاز در تحویل یک vfd مدیوم ولتاژ

یک مقدار دقیق تر سوالتون رو میپرسین؟

مهندس جان منظورم اینه که در پروژه های نفتی برای پمپ ها معمولا از VFD استفاده میشه ، منتهی برای اینکه مطمن بشوند سازنده تمام الزامات را رعایت میکنه ابتدا ITP میبندند یعنی میگه چه تستی در چه مرحله از ساخت تجهیز باید صورت بگیره…
سوال بنده اینه که چه تست هایی در درایو ها مهمه ؟ آیا درایو ها ی مدیوم ولتاژ هم چوک dc دارند ؟ اصلا چطور از راندمان تجهیز مطلع بشیم ؟

سلام، در مورد تستهای درایو یک سری دایرکتیو مانند LVD, EMC در استاندارد دیده شده که باید تحت نظر Notified Body تستهای این دایرکتیوها انجام و تایید بشه. تستهای مربوط به راندمان و سایر تستهای عملکردی هم دایرکتیو مربوط به خودشون رو دارند. پروژه هایی مانند پروژه های نفتی بسته به نوع کاربردی که مد نظر دارند، از سازنده تقاضا میکنند Conformity Evaluation با دایرکتیوهای مد نظر خودشون رو ارائه بده و در این صورت توی Vendor list قرار میگیره و در مناقصات، پیمانکار میتونه از اون داریو استفاده کنه.
در مورد چوک دی سی، معمولا در درایوهای MV به دلیل وجود الزامات از سوی utility یا اداره برق از راکتورهای AC یا چوک DC استفاده میشود.

با سلام
در تحویل این تجهیزات چه چیزهایی حائز اهمیت هست ؟ مثلا فرض کنید رفتیم ارزیابی یک شرکت تولید کننده درایو ، چه جیزهایی رو باید اونجا ببینیم ؟