اجرای پروژه های کوادکوپتر

سلام دوست عزیز، برای ساختن یک کوادکوپتر، شما باید بتونید سرعت ۴ عدد موتور رو کنترل کنید. موتور های کوادکوپتر ها معمولا با درایور های مخصوصی به اسم ESC کنترل میشن که توسط PWM میتونید سرعت موتور ها رو کنترل کنید.
همچنین شما احتیاج دارید که بتونید مختصات زاویه ای ربات رو از طریق شتاب سنج و قطب نما به دست بیارید. راه اندازی این سنسور ها هم کار سختی نیست. شما همه این موارد رو در این بسته یاد میگیرید.
ولی در نهایت برای اینکه ربات پرواز کنه و stable باشه، شما باید بتونید الگوریتم کنترلی ربات پرنده رو پیاده کنید که برای اون احتیاج دارید سیستم های کنترلی closed loop رو بشناسید و همچنین کنترلر های PID رو بلد باشید. یک محاسبات مکانیکی مثل ممان اینرسی و همچنین رابطه lift موتور ها نسبت به pwm ورودی رو هم باید حساب کنید.
در واقع شما برای ساخت این ربات، فقط احتیاج به علم الکترونیک ندارید و حتما باید یک مهندس کنترل (که یکی از گرایش های مهندسی برق هست) هم در کنار شما باشه.

البته این رو هم اضافه میکنم که پروژه های متن بازی برای arduino وجود داره که میتونید سرچ کنید و آموزش ساخت ربات های پرنده با استفاده از arduino رو ببینید.

@Mehrad#6111 بله ممنونم استاد🙏

سلام استاد خسته نباشید
تا انتهای دوره مثلا میشه پروژه ی کواد کوپتر بسازیم ؟
اینکه یاد میدید یا در اون حد میرسیم که بخواهیم خودمون درست کنیم؟